Botoks Szczecin - skąd się bierze popularność takich zabiegów?

Wyglądać coraz młodziej, nawet jeśli wiek temu przeczy. Taki trend obecnie utzrymuje się na całym świecie. W telewizji i na reklamowych billboardach widzimy piękne, szczupłe kobiety, bez grama zbędnego tłuszczu i zmarszczek. Ich ciało jest zawsze jędrne i gładkie, bez niedoskonałości.

Oczywiście, w wielu przypadkach jest to zasługą Photoshopa, w którym możemy wyeliminować wszystko to, co nam się nie podoba. Począwszy od pieprzyków, a skończywszy na wydłużaniu i wyszczuplaniu nóg. Takie zabiegi, bez konsekwencji dla zdrowia i życia, można ogladać w prasie. W telewizyjnych programach niedoskonałości cery ukrywa skutecznie makijaż. Jak jednak można się pozbyć niedoskonałości w prawdziwym życiu?

Z tracącym jędrność ciałem można walczyć na wiele sposobów. Najmniej inwazyjny jesst po prostu zdrowy styl życia - odpowiednia dieta, aktywność fizyczna. O ile jednak zapobiegnie np. cellulitowi, nie wystarczy, by uchronić przed zmarszczkami.

Oczywiście, na rynku dostępnych jest wiele kremów redukujących zmarszczki, choć rezultaty ich stosowania są widoczne tylko przy regularnym i długotrwałym stosowaniu. Co jednak zrobić, jeśli chcemy natychmiastowego efektu?

Naprzeciw oczekiwaniom wychodzi medycyna estetyczna, która pozwala osiągać natychmiastowy efekt gładkiej, pozbawionej zmarszczek skóry. Jak to możliwe? Lekarze zajmujący się tym zgadnieniem proponują serię zabiegow odmładzających i korygujących niedoskonałości. Każdy z nas słyszał zapewne o botoksie.

Jest to specjalna substancja - toksyna botulinowa - którą wstrzykuje się pod skorę. Może poprawiać owal twarzy, likwidować zmarszczki, szczególnie te mimiczne. Jest to możliwe dlatego, że wstrzykiwana substancja paraliżuje mięsień, przez co nie może się on skurczać. Skóra jest więc napięta i wygładzona, a efekt utrzymuje się przez około pół roku.

Niestety, po tym czasie należy zabieg powtórzyć, a trzeba dodać, że wcale do tanich nie należy. Jeśli zaś chodzi o bezpieczeństwo samego zabiegu, jest on bezpieczny, pod warunkiem, że wykonywany jest przez profesjonalistę. Może go wykonywać tylko lekarz specjalizujący się w medycynie estetycznej. Zabieg musi być wykonywany w sterylnym gabinecie lekarskim, przy użyciu odpowiednich, bezpiecznych przyrządów.

Botoks zyskuje dużą popularność, choć istnieje także duża grupa przeciwników wstrzykiwania botoksu, którzy wskazują na fakt, że częste wstrzykiwanie botoksu sprawia, że wygląda się nienaturalnie, a czasem wręcz karykaturalnie.

Nie przeszkadza to jednak chcącym się odmłodzić klientom, wśród których większość oczywiście stanowią panie, choć nie brakuje i mężczyzn. Są to zazwyczaj panowie na wysokich stanowiskach, którzy dbają o nieskazitelny wygląd.

Botoks jednak korzystnie wpływa nie tylko na wygląd, lecz także na zdrowie. Obok wygładzania zmarszczek, wstrzykiwanie botoksu pozwala na uśmierzenie bólów migrenowych, na którą to przypadłość cierpi wiele osób, głównie panie. Botoks pozwala też walczyć z nadmierną potliwością.

Warto pamiętać, decydując się na zabieg, żeby wykonywać go tylko w renomowanych placówkach, u sprawdzonych, cieszących się uznaniem lekarzy. Możemy w celu zebrania opinii przeszukać na przykład internet. Pod hasłem "botoks Szczecin" znajdziemy zarówno adresy gabinetów, jak i komentarze klientów, polecających bądź odradzających zabiegi w konkretnych placówkach. Opinie internautów warto jednak brać z lekkim przymrużeniem oka, gdyż tak naprawdę nie wiemy, czy dana opinia jest prawdziwa, czy też jest złośliwością.