Zabiegi lecznicze

Wygładzanie zmarszczek - co poradzą lekarze Dermatolodzy Szczecin?

Wiele kobiet nie może poradzić sobie z widocznymi oznakami starzenia. Zmarszczki są naszą zmorą, a w wielu przypadkach nawet przyczyną poważnych kompleksów. W poszukiwaniu skutecznej metody walki ze zmarszczkami, w pierwszej kolejności sięgamy zwykle po kosmetyki drogeryjne, trzeba jednak przyznać, że rzadko kiedy przynoszą one pożądane efekty. W takiej sytuacji jedynym ratunkiem okazują się często lekarze Dermatolodzy Szczecin.

Dobry dermatolog jest w stanie obiektywnie ocenić stan naszej skóry i stwierdzić, jakie składniki są jej potrzebne, by odzyskała młodzieńczy wygląd. W przypadku niezbyt głębokich zmarszczek mimicznych, rozwiązaniem może okazać się stosowanie dobrych aptecznych kosmetyków albo maści robionych na zamówienie. Lekarz z pewnością wskaże Ci te, które najlepiej sprawdzą się w Twoim przypadku.

W bardziej zaawansowanych stadiach rozwoju zmarszczek, ratunkiem okazuje się medycyna estetyczna. Bogaty wybór zabiegów odmładzających, które oferują nam salony kosmetyczne i kliniki medycyny estetycznej sprawia, że nie powinniśmy mieć większych trudności z wyborem zabiegu, który będzie odpowiadał naszym potrzebom. W razie jakichkolwiek wątpliwości, lekarz dermatolog będzie służył nam pomocą w tej kwestii.

Większość lekarzy poleca swoim pacjentkom botoks Szczecin. To stosunkowo mało inwazyjny zabieg, który przynosi naprawdę świetne efekty w walce ze zmarszczkami. Już po kilku dniach skóra staje się wyraźnie gładsza i bardziej napięta, a same zmarszczki o wiele płytsze i mniej widoczne.