opatrunek bawełniany
Zabiegi kosmetyczne,  Zabiegi lecznicze

Len w kosmetologii i medycynie

Czy opatrunki z lnu sa w pełni bezpieczne?

Z gotówki pozyskanej z resortu zdrowia będą prowadzone obserwacje laboratoryjne, które będą miały za zadanie dalsze udoskonalanie tak czy owak  wspaniałych cechy przeciwbólowych i antyoksydacyjnych lnu. Atrybuty antyoksydacyjne usuwają z organizmu wszelkie szkodliwe związki.

Co wskazują badania nad lnem

opatrunek bawełniany
opatrunek bawełniany

Właściwość tą zaobserwowano teraz w fazie badań laboratoryjnych, okazała się ona pozytywnym skutkiem ubocznym. Jednak to nie wszystko. Organizowane jakiś czas temu analizy molekularne we Wrocławskiej Akademii medycznej wykazały, że w kontraście do opatrunków bawełnianych, na opatrunkach z lnu nie jest dopuszczalne wyhodowanie grzybów, gronkowców bądź wtórych bakterii, które są dzisiejsze przy owrzodzeniach. Takie atrybuty mają szansę zostać jednakowo dobrze stosowane na szerszą skalę w szpitalnictwie, a nie jedynie podczas leczenia poważnych przewlekłych ran.

Przeciwutleniacze

Uzdrawiające parametry opatrunków lnianych to efekt działania przeciwutleniaczy, jakie pojawiają się w kształcie emulsji i ekstraktu, wszakże jednocześnie wywodzące się z struktury tkaniny. Jak już wiemy, skuteczność opatrunków z lnu potwierdziły analizy i analizy kliniczne, jakie dowiodły, że u ponad 80 proc badanych zauważono wyraźne poprawy, zmniejszenie lub zaniknięcie ran.

Najważniejsze, iż w żadnym, z trzydzieści przypadków nie zaobserwowano efektów ubocznych, a wszystko to dzięki modyfikacji genetycznej lnu.