Zmarszczki porady

Wygładzamy zmarszczki: oferta botoks Szczecin

Chociaż jest to naturalny efekt procesu starzenia się, to jednak mało, kto z nas w pełni akceptuje zmarszczki pojawiające się z wiekiem na naszej twarzy. Zazwyczaj odczuwamy wtedy dyskomfort psychiczny, czujemy się mnie atrakcyjni i nie potrafimy już korzystać z życia tak, jak wcześniej. Żeby pomóc nam w powrocie do radości, medycyna estetyczna proponuje szereg zabiegów niwelujących bruzdy w skórze.

Podstawowym zabiegiem, który widocznie usuwa zmarszczki jest botoks Szczecin. Zastrzyki z jadem kiełbasianym pozwalają na porażenie mięśni twarzy, dzięki czemu skóra na niej naciąga się i uelastycznia. Botoks, znany też jako otulina lub kwas otulinowy działa przez kilka miesięcy, maksymalnie utrzymując się do pół roku. W celu utrzymania atrakcyjnego wyglądu, zabiegi należy powtarzać. Zazwyczaj zastrzyki wykonuje się na twarzy oraz szyi i dekolcie.

Działanie zbliżone do botoksu ma kwas hialuronowy. Występuje on w ludzkiej skórze od początku naszego istnienia, lecz z wiekiem jego ilość zmniejsza się, powodując powstawanie zmarszczek. By zachować młody, piękny wygląd, można wstrzykiwać kwas w poszczególne partie ciała, dzięki czemu skóra ponownie napręża się, stając się piękniejsza. Ponadto, kwasem można powiększać piersi i usta.

Decydując się na zabiegi z botoksu, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że istnieje szereg przeciwwskazań. Z tego powodu kwas hialuronowy okazuje się nieco bezpieczniejszy. Jednak, to botoks daje lepsze efekty, a iniekcje przeprowadzane przez specjalistę powinny pozostać zdrowe i nie powinny powodować jakichkolwiek problemów zdrowotnych. Podstawą stają się tu po prostu wcześniejsze badania umożliwiające wykluczenie jakichkolwiek przeciwwskazań.